Bromsskivor
Bromsskiva, fram
| Borrbild/Hålantal | 4 |
| Bromsskivetjocklek (mm) | 8,2 |
| Bromsskivetyp | Solid |
| Centreringsdiameter [mm] | 61 |
| Diameter (mm) | 238 |
| Höjd (mm) | 41 |
| Minimum tjocklek [mm] | 7 |
| Monteringssida | Fram |
Artikelnr:
5251321031
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar
Bromsskiva, bak
| Bromsskivetyp | Solid |
| Diameter (mm) | 258 |
| Monteringssida | Bakaxel |
| Höjd (mm) | 45 |
| Bromsskiva tjocklek [mm] | 10 |
| Minimum tjocklek [mm] | 9 |
| Hålantal | 4 |
| Innerdiameter [mm] | 154 |
| Hålkrets-Ø [mm] | 114,3 |
| Centreringsdiameter [mm] | 68 |
| Hål-Ø [mm] | 12,6 |
Artikelnr:
5251279901
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar
Brake disc rear
| Bromsskivetyp | Ventilerad |
| Monteringssida | Bakaxel |
| Antal fälghål | 5 -hål |
| Höjd (mm) | 43 |
| Bromsskiva tjocklek [mm] | 20 |
| Minimum tjocklek [mm] | 17,5 |
| Ytterdiameter [mm] | 340 |
| Hålkrets-Ø [mm] | 108 |
| Centreringsdiameter [mm] | 63,5 |
Artikelnr:
5251437441
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar
Bromsskiva, bak
| Bromsskivetyp | Solid |
| Diameter (mm) | 226 |
| Monteringssida | Bakaxel |
| Bromsskiva tjocklek [mm] | 10 |
| Hålantal | 4 |
| Innerdiameter [mm] | 121,4 |
| Hålkrets-Ø [mm] | 100 |
| Centreringsdiameter [mm] | 39,8 |
Artikelnr:
5251423121
Lagerstatus:
Tillfälligt slut
Bromsskiva, bak
| Bromsskivetyp | Solid |
| Diameter (mm) | 280 |
| Monteringssida | Bakaxel |
| Höjd (mm) | 40,8 |
| Bromsskiva tjocklek [mm] | 11 |
| Minimum tjocklek [mm] | 9 |
| Hålantal | 5 |
| Innerdiameter [mm] | 154 |
| Hålkrets-Ø [mm] | 114,3 |
| Centreringsdiameter [mm] | 72 |
| Hål-Ø [mm] | 14 |
Artikelnr:
5251241491
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar
Bromsskiva, fram
| Bromsskivetyp | Ventilerad |
| Höjd (mm) | 47 |
| Diameter (mm) | 278 |
| Minimum tjocklek [mm] | 22 |
| Tjocklek (mm) | 24 |
| Monteringssida | Fram |
Artikelnr:
5251242741
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar
Bromsskiva, fram
| Borrbild/Hålantal | 5/6 |
| Bromsskivetjocklek (mm) | 30 |
| Bromsskivetyp | Ventilerad |
| Centreringsdiameter [mm] | 67,4 |
| Diameter (mm) | 337 |
| Höjd (mm) | 51 |
| Minimum tjocklek [mm] | 27 |
| Monteringssida | Fram |
Artikelnr:
5251341940
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar
Bromsskiva, fram
| Borrbild/Hålantal | 4 |
| Bromsskivetjocklek (mm) | 10 |
| Bromsskivetyp | Solid |
| Centreringsdiameter [mm] | 66 |
| Diameter (mm) | 247 |
| Höjd (mm) | 34,2 |
| Minimum tjocklek [mm] | 9 |
| Monteringssida | Fram |
Artikelnr:
5251081002
Lagerstatus:
Tillfälligt slut
Bromsskiva, fram
| Bromsskivetyp | Ventilerad |
| Diameter (mm) | 282,5 |
| Monteringssida | Framaxel |
| Höjd (mm) | 46,5 |
| Bromsskiva tjocklek [mm] | 25 |
| Minimum tjocklek [mm] | 23 |
| Hålantal | 5 |
| Innerdiameter [mm] | 135 |
| Hålkrets-Ø [mm] | 112 |
| Centreringsdiameter [mm] | 68 |
| Hål-Ø [mm] | 15,3 |
Artikelnr:
5251422484
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar
Bromsskiva, fram
| Borrbild/Hålantal | 4 |
| Bromsskivetjocklek (mm) | 24 |
| Bromsskivetyp | Ventilerad |
| Centreringsdiameter [mm] | 63,5 |
| Diameter (mm) | 260 |
| Höjd (mm) | 47 |
| Minimum tjocklek [mm] | 22,2 |
| Monteringssida | Fram |
Artikelnr:
5251132023
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar
Bromsskiva, bak
| Monteringssida | Bakaxel |
| Diameter (mm) | 258 mm |
| Bromsskivetjocklek (mm) | 9 mm |
| Bromsskivetyp | Solid |
| Hålantal | 5 |
| Hålkrets-Ø [mm] | 112 mm |
| Höjd (mm) | 55,5mm |
| Centreringsdiameter [mm] | 67 mm |
| Innerdiameter [mm] | 164 mm |
| Hål-Ø | 12,8 mm |
Artikelnr:
5251250012
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar
Brake disc front
| Bromsskivetyp | Ventilerad |
| Monteringssida | Framaxel |
| Antal fälghål | 5 -hål |
| Höjd (mm) | 48,8 |
| Bromsskiva tjocklek [mm] | 25 |
| Minimum tjocklek [mm] | 23 |
| Ytterdiameter [mm] | 320 |
| Centreringsdiameter [mm] | 63,5 |
Artikelnr:
5251430818
Lagerstatus:
Tillfälligt slut
Bromssats, bak till Volvo S60, S80, V70, V70XC
| Bromsskivetyp | Solid |
| Diameter (mm) | 288 |
| Monteringssida | Bak |
| Höjd (mm) | 65 |
| Bromsskivetjocklek (mm) | 12 |
| Minimum tjocklek [mm] | 10 |
| Borrbild/Hålantal | 5/10 |
| Centreringsdiameter [mm] | 68 |
Artikelnr:
5251431500C
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar
Bromssats, bakaxel till Volvo S60, S60CC, S80, V60, V60CC, V70, XC70
| Monteringssida | Bak |
| Bromsskivetyp | Solid |
| Diameter (mm) | 301,6 |
| Bromsskivetjocklek (mm) | 11 |
| Borrbild/Hålantal | 5/6 |
| Höjd (mm) | 40,7 |
| Minimum tjocklek [mm] | 9 |
| Centreringsdiameter [mm] | 63,5 |
| Fordonsutrustning | För fordon med elektr. parkeringsbroms |
Artikelnr:
5251439059C
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar
Bromssats fram till Volvo S60, S60CC, S80, V60, V60CC, V70, XC70, 300mm
| Monteringssida | Fram |
| Bromsskivetyp | Ventilerad |
| Diameter (mm) | 300 |
| Bromsskivetjocklek (mm) | 28 |
| Borrbild/Hålantal | 5/6 |
| Höjd (mm) | 52 |
| Minimum tjocklek [mm] | 26 |
| Centreringsdiameter [mm] | 63,4 |
Artikelnr:
5251439056C
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar
Bromssats, bak till Volvo 240, 260, 740, 760, 780, 940, 960
| Monteringssida | Bak |
| Bromsskivetyp | Solid |
| Diameter (mm) | 281 |
| Bromsskivetjocklek (mm) | 9.6 |
| Borrbild/Hålantal | 5/9 |
| Höjd (mm) | 73,2 |
| Minimum tjocklek [mm] | 8,4 |
| Centreringsdiameter [mm] | 68 |
Artikelnr:
5251431049C
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar
Bromsskiveset
Lagerstatus:
I lager
Bromsskiveset
Lagerstatus:
I lager
Bromssats fram till Volvo S60, S80, V70, XC70
Artikelnr:
5251432045C
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar
Bromsskiva fram
| Bromsskivetyp | Ventilerad |
| Diameter (mm) | 235 |
| Monteringssida | Framaxel |
| Höjd (mm) | 45 |
| Bromsskiva tjocklek [mm] | 18 |
| Minimum tjocklek [mm] | 16 |
| Hålantal | 4 |
| Hålkrets-Ø [mm] | 100 |
| Centreringsdiameter [mm] | 55 |
| Hål-Ø [mm] | 13 |
Artikelnr:
5251242069
Lagerstatus:
I lager
Leverans:
1-3 dagar